Drzwi unoszono-przesuwne HST 85 Passiv Line

Drzwi unoszono-przesuwne HST Passiv o głębokości zabudowy skrzydeł 85 mm i ościeża 197 mm zostały stworzone z myślą o nieograniczonej swobodzie tworzenia przestrzeni.

Drzwi unoszono-przesuwne HST spełniają trzy najbardziej oczekiwane przez klientów kryteria:

SZCZELNOŚĆ - system oparty o profil wiodącej na rynku marki Aluplast jest jednym z najbardziej nieprzepuszczalnych rozwiązań w swojej klasie. Podczas badań szczelności osiągnął doskonały wynik – klasę 8A (450 Pa). Dzięki temu nawet podczas najbardziej ekstremalnych zjawisk pogodowych, HST Passiv znakomicie wywiążą się ze swojego zadania.

TERMOIZOLACYJNOŚĆ - przy zastosowaniu głębokiej zabudowy skrzydeł możemy użyć bardzo „ciepłych” pakietów szybowych (Ug 0,5 lub 0,6 W/m2K), dzięki którym osiągamy doskonałą termoizolacyjność cieplną. W zależności od Państwa potrzeb, dla osiągnięcia jak najniższej wartości Uw dedykowanej do domów pasywnych i zeroenergetycznych, proponujemy wybór rozwiązania z zastosowaniem systemu HST Passiv.

DUŻE GABARYTY - HST Basic i HST Passiv spełniają również kolejne zapotrzebowanie rynku budowlanego, pozwalając na budowę okien w tej klasie o wymiarach maksymalnych dla szerokości 6000 mm i wysokości 2500mm. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu możemy Państwu zaproponować wykonanie tych okien w każdym dostępnym kolorze, niezależnie od systemu okiennego, na jaki się Państwo zdecydujecie korzystając z naszej oferty.

Drzwi unoszono-przesuwne HST mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych.

Rysunek techniczny

HST 85 Passiv Line

 

HST 85

 

Przykładowe schematy drzwi unoszono-przesuwnych HST:

 

 

 

Wyposażenie dodatkowe

Napęd elektryczny

DRIVE axxent HSA smart w pełni zautomatyzowany napęd podnoszono-przesuwny to propozycja dla osób, które cenią sobie nie tylko nowoczesny design, ale również komfortową obsługę. Naci- śnięcie przycisku wystarczy by przesunąć drzwi podnoszono-przesuwne o wadze do 400 kg. Za sprawne ryglowanie i odryglowanie skrzydeł odpowiada ukryty napęd podnoszący, który w połą- czeniu ze stalowym panelem zewnętrznym, zapewnia produktowi niezwykle atrakcyjny wygląd. Do obsługi drzwi służą opcjonalnie: przycisk na skrzydle, pilot na podczerwień lub wygodna aplikacja SIEGENIA Comfort App Ullit enis etur, quam qui dolorent.

Dla użytkowników:

  • nowoczesne, oszczędne wzornictwo – ukryty mechanizm podnoszący napęd można obsługiwać za pomocą przycisku na skrzydle, smartfonu lub tabletu (SIEGENIA Comfort App)
  • duże bezpieczeństwo eksploatacji dzięki sygnalizacji LED
  • funkcja automatycznej mikrowentylacji, funkcja czasowa od 1 do 59 minut obsługiwana z poziomu aplikacji możliwość otwarcia drzwi na dowolnie wskazaną szerokość
  • „miękki” start i zatrzymanie elektroniczne
  • zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem zgodnie z obowiązującymi normami
  • możliwa obsługa manualna
 

Zestaw Soft Close

Zestaw SOFT CLOSE składa się z modułu amortyzacji i szyny prowadzącej. W końcowej fazie zamykania mechanizm SOFT CLOSE wyhamowuje ruch skrzydła, a następnie łagodnie wprowadza je w ramę, zapobiegając w ten sposób ryzyku przytrzaśnięcia i jednocześnie chroniąc okna przed skutkami nieprawidłowej obsługi.

Dla użytkowników:

  • łatwe przesuwanie dzięki maksymalnej lekkości ruchu
  • prosta i intuicyjna obsługa zapobiega uszkodzeniom na skutek nieprawidłowej obsługi
  •  podczas zamykania lub otwierania znacznie zmniejszone ryzyko przytrzaśnięcia
  • ukryty montaż zapewnia atrakcyjny wygląd konstrukcji