4600 PODNOSZONO – PRZESUWNY HI IT

Nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych, który odznacza się największą izolacyjnością termiczną ze wszystkich systemów przesuwnych oraz najlepszymi właściwościami przenikalności (Uw) o wartości od 0.9 (W/m²K)

 

Maksymalną wydajność energetyczną system ten zawdzięcza połączeniu obszaru przekładki termicznej z poliamidami o grubości 35 i 24 mm oraz profilami z polietylenu piankowego. Daje również możliwość zastosowania szklenia o grubości 55 mm, co pozwala na zainstalowanie kompozycji z podwójną komorą szklenia (potrójnym szkleniem), aby zapewnić wyjątkową szczelność termiczną i zwiększyć szczelność akustyczną cechującą ten system.

 

Możliwość zamontowania skrzydła o dużych wymiarach sprawia, iż system ten nadaje się idealnie do zamykania dużych powierzchni, gwarantując nasłonecznienie wnętrza, a jednoczesnie nie zmniejszając szczelności termicznej i akustycznej.

 

System ten bazuje na mechanizmie pozwalającym na podnoszenie skrzydła w momencie jego otwierania oraz opuszczaniu go w trakcie zamykania. Zamknięte drzwi opierają się na podłużnych uszczelkach dolnych i bocznych, co pozwala na ich ustabilizowanie w każdej pozycji oraz dodatkowo wspomaga szczelność i izolacyjność akustyczną. Jest to więc system niezwykle trwały, a jednocześnie lekki, gwarantujący łatwość otwierania i zapewniający perfekcyjne przesuwanie się skrzydła po szynie ze stali nierdzewnej, co dodatkowo zabezpiecza część przed zużyciem.

 

O nowoczesnym wyglądzie systemu decydują zarówno proste krawędzie skrzydeł i listew przyszybowych, jak i możliwość rozwiązania słupka centralnego w dwóch grubościach: standardowej 110mm, oraz smukłej – zaledwie 50mm.

» Maksymalna grubość szklenia
55 mm

» Rodzaje skrzydeł
Przesuwne 2, 3, 4 i 6 skrzydłowe
Możliwość zastosowania
trójtorowych szyn jezdnych.

» Przekroje
Ościeżnica 160,6 mm
Trójtorowa 251 mm
Skrzydło 78 mm

» Grubość profilu
Drzwi 2,0 mm

Szerokość przekładki termicznej
Ościeżnica 35 mm
Skrzydło 24 mm

» Wymiary maksymalne/skrzydło
Szerokość (L) = 3300 mm
Wysokość (H) = 3300 mm

» Ciężar maksymalny/skrzydło
400 Kg
Skonsultuj maksymalne wymiary i wagę według typologii.

 

» Wykończenia
Opcja dwukolorowa
Lakierowanie
Anodowanie

» Izolacyjność cieplna
Uw od 0,9 (W/m²K)
Sprawdzić rodzaj, wymiary i szklenie

 

» Maksymalna izolacyjność akustyczna
Rw = 43 dB

» Przepuszczalność powietrza
(EN 12207) KLASA 4

» Wodoszczelność
(EN 12208) KLASA 9A

» Wytrzymałość na obciążenie wiatrem
(EN 12210) KLASA C5
Badadanie referencyjne drzwi 4.0 x 2.4 m.