Drzwi unoszono-przesuwnych HST Passiv Corner View

System okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie, komforcie użytkowania i energooszczędności stworzyliśmy system drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem oraz narożnym połączeniu szyb technologia STEP, które dadzą nam dużą ilość światła dziennego i optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej.

Główne zalety okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW, to:

Podstawowe właściwości użytkowe okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW zgodnie z PN-EN 14351-1+A2:2016-10, to:

  • Przenikalność cieplna – Uw 0,68 W/(m2*K)
  • Odporność na obciążenie wiatrem – klasa C2
  • Wodoszczelność – klasa 8A
  • Przepuszczalność powietrza – klasa 4


HST PASSIV CORNER VIEW to nowoczesna, innowacyjna konstrukcja okienna o najwyższym poziomie równowagi pomiędzy korzyściami ekonomicznymi, komfortem użytkowania oraz poszanowaniem środowiska i oszczędnością energii. Zaawansowane rozwiązania techniczne, a także doskonały, lekki design świetnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Więcej ciepła, więcej światła, więcej komfortu użytkowników, to misja, cel i przeznaczenie okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW.

Charakterystyka produktu

System okien tarasowych lub balkonowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW, to produkt na wskroś nowoczesny zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej. Łączy w sobie to, co do niedawna było nieosiągalne dla konstrukcji okiennych z PVC-U. Design i lekkość południowej Europy z wysoką efektywnością energetyczną i ograniczaniem strat energii niezbędnym w surowszym klimacie Europy północnej i wschodniej.
Nowatorstwo i innowacyjność produktu wynika z jednoczesnego zastosowania trzech rozwiązań technicznych, których do tej pory nie stosowano w jakichkolwiek drzwiach przesuwnych z PVC-U.

Po pierwsze, kompozytowe progi drzwi z poliuretanowymi rdzeniami oraz wzmaciane wkłóknem szklanym GFK przyczyniają się do radyklanego obniżenia wartości liniowych mostków cieplnych na całym obwodzie styku konstrukcji z ościeżem muru konstrukcyjnego. Szyna prowadząca również wzmacniana jest włóknem szklanym GFK.

Po drugie, obniżona linia kształtowników oszkleń stałych wydatnie zwiększa udział powierzchni przeszklonych w całkowitej powierzchni produktu, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie współczynnika przenikania ciepła konstrukcji, a jednocześnie niezwykle korzystnie wpływa na bilans energetyczny produktu ze względu na znaczny wzrost pasywnego pozyskiwania energii cieplnej z promieniowania słonecznego w okresie jesienno-zimowym.

Po trzecie, zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie uszczelnień powoduje, że produkt uzyskuje w badaniach przepuszczalności powietrza klasę 4 według normy PN-EN 12207:2001, co w praktyce umożliwia zgodne z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zastosowanie produktu we wszystkich typach budynków, a przede wszystkim w budynkach wyposażonych w systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją.

Ponadto dzięki specjalistycznym okuciom Siegenia HST Portal swobodnie i bez najmniejszego oporu możemy przesuwać skrzydła o wadze do 400KG. Dodatkowo możemy zastosować napęd elektryczny MHS Siegenia i sterować otwieraniem bądź zamykaniem bez wstawania z kanapy.

blankNajnowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że produkt wykonany w całości z kształtowników PVC-U oraz szkła, ze względów ekonomicznych staje się poważnym konkurentem dla zdecydowanie droższych konstrukcji aluminiowych, drewnianych, czy też drewniano aluminiowych, a jednocześnie góruje nad nimi pod względem efektywności energetycznej i możliwości ograniczania strat energii, co sprawia, że jest produktem idealnie wpisującym się w ideę ochrony środowiska naturalnego i ograniczania emisji CO2. Co więcej, produkt nie zawiera substancji szkodliwych, o których mowa w art. 31 i 33 rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r, a wszystkie jego elementy i komponenty mogą być poddawane procesom recyclingu.
Drzwi unoszono-przesuwne HST PASSIV produkowane są ze szczególną troską dotyczącą optymalnego zużycia materiałów i energii. Koszty wytworzenia i automatyzacja procesów wytwórczych eliminuje przypadkowość, a premiuje powtarzalność i seryjność produkcji. Na każdym etapie przygotowania produkcji, składowania i transportu dokładamy wszelkich starań co do zastosowanych metod, ze szczególnym uwzględnieniem kosztów. Kalkulacja kosztów zawsze prowadzi do ich optymalizacji i eliminacji niepotrzebnych, energochłonnych procesów produkcji i dystrybucji, wpływając na ekonomikę produkcji produktu o wysokiej jakości.

Ważną zaletą okien tarasowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW jest ich niskoprogowa konstrukcja, która czyni je produktem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Po odpowiedniej instalacji element progu może licować z powierzchnią posadzki. W ten prosty sposób likwidujemy jedną z istotnych barier komunikacyjnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym kontekście godna podkreślenia jest również łatwość obsługi. Siły operacyjne niezbędne do zapoczątkowania ruchu skrzydła czynnego nie przekraczają wartości 100 N (10 kgf), niezależnie od jego wielkości. Wartość sił na poziomie zaledwie 10 kgf sprawia, że codzienne użytkowanie jest równie łatwe i proste dla osób dorosłych, dzieci, jak i osób niepełnosprawnych ruchowo.

Lekkość konstrukcji, możliwość zastosowania szerokiej palety barw, a przede wszystkim unikalna w odniesieniu do podobnych produktów z PVC-U możliwość szczelnego, krawędziowego łączenia narożnych szyb zespolonych na tzw. STEP sprawia, że okna tarasowe unoszono-przesuwne HST PASSIV CORNER VIEW doskonale wpisują się w aktualne trendy architektonicznie. Dzięki takim konstrukcjom możliwa jest realizacja postmodernistycznych projektów bazujących na swobodzie kształtowania przestrzeni użytkowej i wykorzystaniu światła, jako istotnego elementu architektury wnętrz. Niezwykły i niespotykany w innych produktach z PVC-U design pozwala tworzyć oryginalne rozwiązania architektoniczne oraz wyraziste i doskonałe w formie kształty brył budynków. HST PASSIV CORNER VIEW, to linia produktów dla osób ceniących przestrzeń, elegancję, komfort, bezpieczeństwo i ciepło.

Nacisk na wyjątkową staranność w procesie kontroli produkcji, pakowania, składowania, transportu i montażu, decyduje o kompleksowości obsługi Klienta i dochowaniu parametrów technicznych i estetycznych okien tarasowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW.