Ciepło, cieplej, gorąco…

Wszyscy chyba kochamy słońce.

Ta najbliższa Ziemi gwiazda, widoczna gołym okiem, jest źródłem pożądanej przez nas energii słonecznej. Niestety jak wszystko w nadmiarze, dosyć szybko przestaje być przyjemnością, a staje się prawdziwym utrapieniem. Tak popularne ostatnio duże okna, szybko nas o tym przekonują. Przy wielkogabarytowych przeszkleniach, ale nie tylko, promieniowanie słoneczne nagrzewa pomieszczenia, i ciężko mówić wtedy o komforcie użytkowym.

Na szczęście mamy na to skuteczne rozwiązanie. Zarówno do już zamontowanych okien, jak i konstrukcji, które dopiero będą montowane, możemy zainstalować zewnętrzne systemy osłonowe. Pisząc zewnętrzne systemy osłonowe, mamy na myśli trzy rozwiązania, które są najczęściej stosowane:

– rolety zewnętrzne
– żaluzje fasadowe
– refleksole

Każdy z tych systemów ma swoich zwolenników i przeciwników, ma swoje wady i zalety, ale wszystkie łączy wyjątkowo skuteczna ochrona pomieszczeń, przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Na zdjęciach prezentujemy Państwu jeden z nich, a mianowicie żaluzje fasadowe firmy PORTOS, sterowane przewodowo. Inwestor zdecydował się na popularny Kolor Antracyt RAL7016. Sam montaż wykonany został w wersji pod zabudowę – inwestor zdecydował się na wycięcie styropianu na nadprożu W to miejsce wstawione zostały skrzynki żaluzji fasadowej, zamówione z specjalnym dociepleniem systemowym. Całość zostanie zasłonięta elewacją i od strony czołowej skrzynka będzie zupełnie niewidoczna.

Amar Centrum okien i drzwi
#amar #okna #prawidłowymontaż #drzwi #pvc #pcv #pcw #montaż #ciepłymontaż #window #dom #budowa #gdynia #chwaszczno #żukowo #puck #wejherowo