Efektowne połączenie narożne wykonane z aluminium, przysłonięte żaluzjami fasadowymi z kątowym prowadzeniem.

– Nowoczesna architektura charakteryzuje się dużą ilością połączeń narożnych, zaprojektowanych najczęściej w wersji bezsłupowej.
– Połączenie realizuje się przy pomocy systemowych łączników 90 stopni, bądź też popularnego ostatnio łączenia typu szyba do szyby (step, glass corner).

Na zdjęciach z naszej ostatniej realizacji, prezentujemy Państwu między innymi połączenie narożne drzwi aluminiowych HST, z witryną aluminiową. Ze względu na różne głębokości stosowanych konstrukcji, przy połączeniu wykorzystany został nie tylko łącznik 90 stopni, ale także systemowe poszerzenia. Takie połączenia mieliśmy okazję już kilkukrotnie realizować, ale z prawdziwą innowacją mamy do czynienia przy osłonach zewnętrznych. Zastosowaliśmy bowiem na tym połączeniu narożnym, zupełnie nowe rozwiązanie w zakresie żaluzji fasadowych. Żaluzje fasadowe firmy Portos, zostały wyprodukowane ze specjalnie zaprojektowanym prowadzeniem kątowym, które jest odpowiedzią na potrzeby rynku, w zakresie osłon dedykowanych na nowoczesne połączenia narożne.

To duży krok w stronę poprawy efektu wizualnego, do tej pory takie rozwiązanie było praktycznie niemożliwe i niedostępne.
Zastosowane produkty:

– SYSTEM PVC: ALUPLAST IDEAL8000
– SYSTEM ALU: Ultraglide I+ (HST), GENESIS I+ (witryna)
– Połączenie narożne HST + witryna (ALU)
– Żaluzje fasadowe Portos z kątowym prowadzeniem.

Prawidłowy montaż:
Zewnętrzne zabezpieczenie szczeliny montażowej, przed wnikaniem powietrza  i wody, oraz szkodliwym działaniem promieni UV
Izolacja termiczna, piana PUR jako warstwa środkowa
Wewnętrzne zabezpieczenie szczeliny montażowej przed wnikaniem wilgotnego powietrza z wnętrza pomieszczenia.
Uszczelnienia klejem hybrydowym
Podparcie konstrukcji z wykorzystaniem podwalin

Ze względu na bezpieczeństwo pracy, a także spory ciężar własny szyb w tym zleceniu, przy montażu wykorzystany został manipulator, wyposażony w ssawkę próżniową.

 

Amar CENTRUM OKIEN I DRZWI – energooszczędna stolarka z 10-letnią gwarancją szczelego montażu!
.
.
.
#amar #okna #prawidłowymontaż #drzwi #montaż #ciepłymontaż #window #dom #budowa #gdynia #chwaszczno #żukowo #puck #wejherowo #drzwialuminiowe #PORTOS #Aluplast