Montaż

Dobry montaż robi różnicę

Jakość użytkowania okna i jego właściwości w ponad 50% zależą od sposobu jego instalacji

Zobacz jak montujemy

Dlatego żeby spełnić Państwa najwyższe wymagania posiadamy własne doświadczone i wykwalifikowane ekipy montażowe  składające się z ludzi dla których praca jest pasją i którzy nieustająco dążą do zdobywania nowych umiejętności. Dla nas liczą się detale i perfekcja wykonania. Korzystamy tylko z najwyższej jakości produktów firm taki jak: Illbruck, ISO CHEMIE, Wurth, Klinar. Nasze hasło przewodnie przy planowaniu montażu i zakupie materiałów to „Nie wprowadzamy oszczędności kosztem obniżenia jakości”. Nasze umiejętności i ciągły rozwój są potwierdzone licznymi autoryzacjami, certyfikatami i zadowoleniem naszych Partnerów z którymi współpracujemy od ponad 10 lat.

Prawidłowy montaż znacząco wydłuża okres użytkowania okien, zapewnia komfortową obsługę i obniża rachunki za ogrzewanie.

10 lat gwarancji na szczelność montażu!

blank
blank
blank

Firma AMAR  należy do profesjonalnej elity sprzedaży ogólnopolskiego Programu Rekomendacji Technicznych Oknotest.pl. Stały i systematyczny nadzór zewnętrznej organizacji zapewnia naszej firmie dostęp do najlepszej, sprawdzonej wiedzy technicznej oraz fachowe wsparcie w codziennej działalności firmy. Kryteria uczestnictwa w programie Oknotest.pl ustalono w taki sposób, że mogą do niego należeć tylko firmy sprawdzone i tylko po to, być stać się dla Państwa jeszcze lepszymi profesjonalistami w branży.

blank

Firma AMAR jest uczestnikiem programu „Prawidłowy Montaż”, który wyróżnia firmy słynące z wysokiej jakości świadczonych usług montażowych oraz fachowego doradztwa. Inicjatywa powstała w wyniku powiększania wiedzy na temat nowych technologii montażu okien oraz szerzenia jej wśród potencjalnych klientów w celu uświadomienia, jak istotną rzeczą jest prawidłowy i przede wszystkim szczelny montaż. W grupie tej uczestniczy zaledwie 8 firm w kraju mogące pochwalić pozytywnym wynikiem badań szczelności montażu przeprowadzony przez niezależne, notyfikowane mobilne laboratorium techniki budowlanej. Jest to dla Nas ogromne wyróżnienie znajdować się w gronie najlepszych firm w Polsce wiodących prym w montażu konstrukcji okiennych oraz słynących z wysokiego poziomu wiedzy z zakresu techniki okiennej. Zachęcamy do skorzystania z fachowego materiału zamieszczonego na stronie prawidlowymontaz.pl

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z placów budowy, gdzie wykonujemy instalacje stolarki.

Przeczytaj opis

Konstrukcje fasadowe bardzo często są projektowane w nowoczesnych domach mieszkalnych. Te duże przeszklenia są bardzo efektowne, to już prawdziwe szklane ściany, wpuszczające do wnętrza pomieszczeń dużo światła.  Ciągły rozwój technologii okiennej, umożliwia nam realizację bardzo odważnych projektów i stosowanie nietypowych rozwiązań. Odpowiadając na tytułowe pytanie: tak, można w fasadzie zaprojektować i zamontować drzwi HST. Drzwi tego typu, mają próg schowany w podłodze. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe i swobodne wyjście na taras. Dzięki zastosowaniu systemu podnoszono-przesuwnego, nawet wielkie i ciężkie skrzydło, przesuwa się łatwo i lekko. W tej realizacji, poszliśmy o krok dalej. Razem z firmą @KAEMDE producentem stolarki aluminiowej, oraz systemodawcą, firmą @ALUPROF, zastosowaliśmy w jednej z fasad innowacyjne rozwiązanie. W fasadę wkomponowane zostały drzwi HST, ale tym razem konstrukcja wykonana została bez belki wsporczej. Jest to jedna z pierwszych w Polsce realizacji, gdzie wykorzystana została technologia podwieszanych pakietów szybowych. Przyznają Państwo, że efekt wizualny jest niesamowity. Konstrukcje aluminiowe w systemach: ALUPROF S.A. (MB-86 ST;MB-77HS;MB-SR50N)

Przeczytaj opis

Za każdą willą, domem czy posesją kryją się setki, jeśli nie tysiące roboczogodzin związanych z drobiazgowym wykończeniem budynku. Każda z naszych realizacji to nie tylko efekt pracy własnej, ale i podjętych działań ze specjalistami w swoich dziedzinach. To nierzadko wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, ale i zobaczenia swoich obowiązków „od zaplecza”, dzięki czemu jeszcze lepiej rozumiemy wzajemne potrzeby. Dziś zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiego klipu video skupiającego się na montażu fasady aluminiowej typu efekt. Na wstępie warto zwrócić uwagę na to, dlaczego akurat aluminium zostało wybrane jako materiał konstrukcyjny. To lekki, a zarazem sztywny, odporny na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne surowiec, który doskonale zachowuje swoją szczelność. Aluminiowa rama umożliwia osadzenie wielkopowierzchniowych przeszkleń, a całość zostanie bezpiecznie przytwierdzona do budynku. Rozwiązanie dostarczone zostało przez partnerów z firmy @ALUPROF . Masywne przeszklenia powinny być nie tylko stabilne, ale również zapewniać łatwość obsługi. Tutaj z pomocą przychodzi system przesuwny HST – trzytorowy system szyn umożliwiający ręczne otwieranie okien. Nad drzwiami przesuwnymi dalsza część fasady w postaci ściany słupowo-ryglowej. Rama została wykończona w eleganckim kolorze czarny mat, co podkreśla piękny widok rozpościerający się na zewnątrz budynku. Tak efektowna stolarka to z kolei zasługa firmy @KAEMDE Należy także wspomnieć o firmie Proventus, która dostarczyła wysokiej jakości materiały uszczelniające oraz o biurze architektonicznym Atelier Mieliczek, dzięki któremu inwestycja wygląda imponująco, a fasada tworzy piękne połączenie z budynkiem. Jak więc widzimy, montaż fasady to praca zespołowa – nad całością czuwa sztab specjalistów, którzy swoim wieloletnim doświadczeniem i obszerną wiedzą gwarantują sukces każdej realizacji.

AMAR – usuwa skutki wadliwego montażu drzwi balkonowych HST
blank

Drzwi balkonowe HST, to bez wątpienia konstrukcja funkcjonalna, ładna i dodająca uroku budynkom. Może być powodem do inwestorskiej dumy pod jednym wszakże warunkiem. Musi być zamontowana perfekcyjnie. W przeciwnym przypadku awaria jest więcej niż prawdopodobna. Niewiadomą jest czas, w którym nastąpi, wiadomo jednak, że skutki będą kosztowne.

AMAR – montaż drzwi balkonowych HST na niesystemowych podporach stalowych

Montaż drzwi balkonowych unoszono-przesuwnych HST można wykonać na wiele różnych sposobów. Dzięki firmie AMAR z Widlina koło Redy możemy przedstawić rozwiązanie rzadko stosowane, oryginalne i… skuteczne. Główną rolę odgrywają w nim stalowe podpory przenoszące ciężar konstrukcji okiennej na konstrukcję budynku. Chociaż uczestniczyliśmy w wielu montażach, z taką metodą spotkaliśmy się po raz pierwszy i… nie żałujemy.

AMAR – montaż okna z roletą zewnętrzną w warstwie ocieplenia

Wyniesienie okien poza obrys ściany konstrukcyjnej, w warstwę ocieplenia budynku, przyczynia się do ograniczenia wartości liniowych mostków cieplnych. Szczelna roleta zewnętrza w pozycji zamkniętej obniża wartość współczynnika przenikania ciepła. Oszczędności powstające w wyniku ograniczenia wielkości strat ciepła przez przegrodę mogą być większe, gdy montaż okna z roletą będzie wykonany profesjonalnie, zapewniając wodoszczelność i szczelność powietrzną połączeń.

AMAR – montaż okna narożnego w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem Ciepłej Belki Montażowej

Przeszklone naroża, to rozwiązania coraz powszechniej spotykane w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych domów jednorodzinnych. Okna narożne powstają z połączenia dwóch konstrukcji okiennych za pośrednictwem słupka kątowego 90° albo bezpośredniego, prostopadłego połączenia dwóch szyb zespolonych tworzących „glasscorner”. Jak prawidłowo zamontować okno narożne w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem Ciepłej Belki Montażowej? Zapraszamy na relację z montażu wykonanego przez firmę AMAR z Widlina.

AMAR – montaż drzwi przesuwnych HST AdamS Passiv Corner View

Wśród przesuwnych drzwi tarasowych z PVC-U, konstrukcja HST AdamS Passiv Corner View zajmuje miejsce wyjątkowe. To nowatorskie, zaawansowane technicznie rozwiązanie, umożliwiające zabudowę naroża budynku bez dodatkowych elementów konstrukcyjnych. Pod koniec kwietnia, firma AMAR z Widlina dokonała pierwszej w Polsce instalacji drzwi HST Passiv Corner View w budynku jednorodzinnym. Warto zobaczyć, jak to zrobili, bo montaż jest przemyślany i wykonany doskonale.

Przeczytaj opis

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promocyjnego naszej firmy. Nasza firma w sieci 🌐

👉 www: https://www.amar-okna.pl

👉 Facebook: https://www.facebook.com/amarokna

👉 Instagram: https://www.instagram.com/amar_okna/

👉 You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCak7…

👉 Wizytówka Google: https://g.page/amarokna?share

👉 Prawidłowy Montaż: https://prawidlowymontaz.pl/firma/amar

AMAR – montaż sprawdzony szczelnościowo przez MLTB
Badanie szczelności – sprawdzian prawidłowego montażu okien

Jak prawidłowo zamontować okna? To jedno z pytań najczęściej stawianych przez inwestorów i nabywców. Wskazówką i podpowiedzią mogą być w tym względzie montaże okien realizowane przez firmy uczestniczące w Programie Rekomendacji Montażu, w którym sprawdzamy jakość wykonanych usług oraz badamy szczelność połączeń. Firma AMAR z Widlina koło Pucka zgłosiła do oceny i badań szczelności montaż okna AdamS Passiv-line Plus, zainstalowanego w ścianie konstrukcyjnej z betonu komórkowego.